SIK SORULAN SORULAR

İletişim Merkezimiz Millî Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Şubelerinin Görev Yetki ve Sorumluluklarına İlişkin Yönerge kapsamında hizmet vermektedir.

İletişim Merkezimiz Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'ne bağlı hizmet vermektedir.

İletişim Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. İstediğiniz saatte iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Merkezimiz Bakanlığımızın görev alanlarının tamamında öğretmen, öğrenci, veli ve diğer vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

İletişim Merkezimize 444 0 632 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz. İşitme engeli olan ve işaret dili kullanarak hizmet almak isteyen vatandaşlarımız İletişim Kanallarımız bölümündeki "Görüntülü Görüşme Başlat" butonunu kullanarak İletişim Merkezimizden hizmet alabilir.

İletişim Merkezimiz Bakanlığımızın görev alanlarında her türlü bilgi edinme, görüş/öneri, talep, uygulama desteği ve idarî konularda hizmet vermektedir.

İletişim Merkezimiz resmi sosyal medya hesaplarına (Twitter, İnstagram, Facebook ve Youtube) mebimdestek ismiyle arama yaparak ulaşabilirsiniz.

İletişim Merkezimiz aracılığıyla oluşturulan başvurulara 3 iş günü içerisinde cevap verilmektedir.

İletişim Merkezimizle yaptığınız görüşmeler hizmet takibi amacıyla kayıt altına alınmaktadır.

İletişim Merkezimize yaptığınız başvurularda isteğiniz üzere bilgileriniz gizli kalacaktır. Ancak kimlik ve iletişim bilgileriniz inceleme, araştırma veya soruşturma yetkisine sahip kişi ya da kurumlarla; yargı mercilerinin veya mülki amirlerin İletişim Merkezimizden yazılı talebi halinde paylaşılacaktır.

İletişim Merkezimize gelen başvuruların görüşme anında sonuçlandırılması esastır. Ancak görüşme esnasında sonuçlandırılmayan inceleme, araştırma veya soruşturma gerektiren başvurular ilgisine göre merkez, taşra veya yurt dışı teşkilatına iletilmektedir.

İletişim Merkezimiz aracılığıyla oluşturulan başvurunuz cevaplandırıldığında İletişim Merkeziyle paylaşmış olduğunuz irtibat numaranıza SMS gönderimi yapılarak başvurunuzun cevaplandığı bilgisi paylaşılmaktadır.

İletişim Merkezimize yaptığınız başvurunuz işlem süreci ve detayları hakkında bilgi edinmek için İletişim Merkezini arayabilirsiniz. Ayrıca görüşmeniz esnasında T.C. Kimlik numaranızı paylaştıysanız e-devlet üzerinden başvuru içeriğinizi, başvuru durumunuzu ve başvuru sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

İletişim Merkezimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi değerlendirilebilmesi için İletişim Merkezini arayarak başvuru oluşturabilirsiniz.

İletişim Merkezimizi aradığınızda yapılan bilgilendirme anonsu sonrası 1' i tuşlayarak aydınlatma metnini dinleyebilir veya www.mebim.meb.gov.tr adresinden sayfanın alt kısmındaki KVKK (Aydınlatma Metni)'yı tıklayarak bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.